Częste bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i kłucie w pośladku

Witam. Mam częste bółe kręgosłupa w odcinku lędźwiowym któremu towarzyszy kłucie w pośladku, po tej same stroni cała noga boli,nieraz ból jader, czeste bóle pachwiny. Moja praca wiąże sie z dzwiganiem bo pracuje na pakowaniu w zakładzie od dwuch lat a od roku mam takie bóle. Mój ojciec miał już 3 operacje na kręgosłup. W odcinku lędźwiowym robią mu sie narosty a mija siostra starsza o 4 lata też miała nie dawno operacje na przepukline kręgosłypa. Czy to może być dziedziczne?

Dyskopatia nie jest dziedziczna, Dziedziczyć możemy natomiast czynniki predysponujące takie jak: własności kolagenu, stosunki anatomiczne czy proporcje, które w określonych okolicznościach mogą zadecydować o wystąpieniu choroby.