Bóle w odcinku lędźwiowym po operacji

Jestem po operacji kręgosłupa lędźwiowego była ona w kwietniu 2013r miałam straszne bóle w odcinku ledzwiowym po prawej stronie teraz nie mam podobnych problemów ale pojawił się inny problem zaraz po operacji cała prawa noga strasznie mnie rwała i trzmał mnie kurcz i nie czułam jej po 24 godzinach powoli zaczęło ustępować została mi dretwa stopa przez ten czas cztery razy korzystałam z zabigów rehabilitacyjnych i nie ustąpiło nadal dretwieje czy jest jeszcze szansa aby wróciła do normy ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy, tj. drętwienie kończyny dolnej lewej, może być powikłaniem po zabiegu operacyjnym jak i może być to wynik zmian lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Teoretycznie istnieje szansa, że drętwienie ustąpi. Tak naprawdę konieczna jest jednak konsultacja neurologiczna oraz dalsza rehabilitacja.