Bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Witam. Od około pół roku często boli mnie kręgosłup w odcinku ledzwiowym. Nie jest to ból strasznie silny lecz stosunkowo częsty. Kiedyś miałam stwierdzoną lekką lordoze ale rodzice to zignorowali chociaż chciałam i powinnam iść na rehabilitację. Ostatnio dużo pracuje fizycznie schylam się i podnoszę cięższe rzeczy chodź często słyszę, że jestem 'zbyt delikatna' do takiej pracy i odczuwam bóle w trakcie i po. Dodam, że od czerwca jeżdżę konno kilka razy w tyg. Czy to także szkodzi czy pomaga?

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem zarówno wrodzonych wad statyki kręgosłupa jak i jego zwyrodnienia powstałego w wyniku ciężkiej pracy czy nieodpowiedniej postawy. Myślę że warto wykonać rtg odcinka L-S i podjąć ewentualną rehabilitację Jazda konno ma dobre działanie na statykę kręgosłupa. Jeszcze lepsze efekty przynosi regularne pływanie.