Częste i obfite miesiączki podczas stosowania spirali antykoncepcyjnej

Witam. Mieszkam w Londynie. Od czterech lat mam spirale. Od kilku miesiecy miesiaczki staly sie coraz czestsze niz powinny i bardzo obfite ze skrzepami. 4 tygodnie temu mialam miesiaczke i w tym czasie chorowałam i przyjmwalam silne antybotyki. Dwa dni po ustaniu miesiączki znów pojawiło sie krwawienie (ze skrepami ) ktore utrzymje sie do dziś i jest coraz obfitsze. Lekarze wciaz mnie odsylaja mowiac, ze to hormony czyli nic takiego. Marwie sie, bo krwawienie trwa juz ponad 3 tygodnie. Izabela

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli krwawienie utrzymuje się od 3 tygodni, zdecydowanie powinna udać się Pani do specjalisty ginekologa, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci badania dodatkowe oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Proszę nie bagatelizować krwawienia - może ono bowiem skutkować anemią.