Częste infekcje u 4-latka

Witam. Synek już prawie 4letni dość często choruje. Zaczyna się od kataru potem kaszel. Lekarz bez powodu nie daje antybiotyku za co wdzięczna jestem. Ostatnio jednak katar był tak długi że skończyło sie antybiotykiem i 2 tyg pobytem w domu. W między czasie na wizytach w przychodni synek złapał Ospę :( i znowu zamknięci w domu nawet nie zdążył wyjść z domu. Mało tego siedząc w domu z ospą pojawił się kaszel a z niego jak się okazało podrażnione oskrzela i kolejny antybiotyk. czy to normalne?

witam,
synek po prostu ma nieco osłabioną odporność i łapie infekcje.
Po wyleczeniu z obecnie trwającej infekcji można pomyśleć o szczepieniu doustnym dziecka modulującym odporność.
Proszę porozmawiać z pediatrą