Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częste oddawanie moczu - co jest tego przyczyną?

Witam. Przeszedłem rzeżączkę wyleczyłem, ale po tym fakcie co ok 2 3h godziny oddaje mocz a w nocy raz muszę iść oddać mocz, jest go nie dużo a czuje parcie na pęcherzu, byłem u urologa i mi powiedział że to nic że wszystko w porządku, a następny termin na marzec bonie ma nfz kasy, co mi doradzicie?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

W pierwszej kolejności proponuję badanie ogólne moczu oraz pobranie posiewu moczu - w celu wykonania badania mikroskopowego i posiewu. Ponadto można oznaczyć: morfologię, CRP, glukozę na czczo oraz PSA.

Powyższe badania powinny wykazać/wykluczyć, czy jest obecna infekcja w obrębie dróg moczowych, co jest najczęstszą przyczyną częstomoczu i nykturii, zwłaszcza, ze przeszedł Pan niedawno infekcję rzeżączką (po to badanie mikroskopowe, aby sprawdzić, czy nie ma tej bakterii).

Serdecznie pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy