Częste oddawanie moczu przed pojawieniem się okresu a antykoncepcja hormonalna

Częste oddawanie moczu przed okresem. Witam, czy to normalne, ze co miesiac ok 2-3 dni przed okresem chodzę do toalety co 10-20 minut ponieważ miewam nagła potrzebę "zrobienia siku" tak silna,że prawie biegne do WC. Dzieje sie tak od jakis 3 lat, okres mam od 6, lat mam 23. Czy moze miec na to wpływ zażywanie tabletek antykoncepcyjnych? Pytam ponieważ zaczyna mnie to juz męczyć...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być specyficzną reakcją na zbliżającą się miesiączkę. Niemniej jednak warto udać się do lekarza, który wykluczy podłoże chorobowe.