Nadmierne oddawanie moczu u 5-latki
Witam, moja 5 letnia corka od ponad 3 tygodni co 15 minut chodzi do toalety sikac. Nic ja nie boli podczas oddawania moczu tylko ma takie parcie a idac sie zalatwic wycisnie kilka kropel. Przez tydzien brala FURAGINUM TEVA i nadal ma to samo. Zrobilam ogolne badanie moczu -lekarz powiedzial, ze mocz jest w porzadku. Lekarz dal jeszcze skierowanie na posiew moczu i usg. Wyniki z posiewu beda do tygodnia a na usg mamy termin dopiero na 24 marca. Co moze byc przyczyna tak czestego chodzenia siku?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisany częstomocz najczęściej jest wynikiem infekcji dróg moczowych. Dlatego też póki co powinna Pani cierpliwie poczekać na wynik posiewu. Ponieważ teoretycznie może być to także wynik innych patologii układu moczowego, proszę wykonać także zalecone USG.
Witam, trzeba oczywiście wykluczyć infekcje dróg moczowych. Jeśli wykluczy się ją, to..... male dziewczynki tak mają, jest to zachowanie o charakterze czynnościowym (psychogenne) i mija samo. Pozdrawiam RH