Częste wypróżnianie po wprowadzeniu mleka modyfikowanego do diety 12-miesięcznego dziecka

Witam, Mój 12 miesięczny synek od ok pół miesiąca jest karmiony mlekiem modyfikowanym. Do tej pory był karmiony piersią. od kiedy zaczęłam karmić mm robi mi kupę 4 czasami nawet 5 razy na dobę. Podczas karmienia piersią były kupy 2. W dodatku zauważyłam, że w kupie znajdują się śladowe ilości śluzu. Kupy nie są wodniste, więc to nie biegunka. Czy kupy w takiej ilości są prawidłowe, czy mam się zgłosić do lekarza?

Aleksander Ropielewski

Na razie nie ma powodu do niepokoju. Wynika to ze zmiany mleka i może potrwać kilka tygodni.