Częste zapalenia spojówek a praca w biurze

Witam, ostatnio średnio raz na 5 miesięcy mam zapalenie spojówek.Budzę się rano z mocno piekącymi i zaczerwienionymi oczami, czuję w nich suchość itd. Dostałem krople Tobradex. Pracuję w biurze więc około 6 godzin dziennie spędzam w komputerze, po południu w domu dużo czytam i piszę (kolejnych kilka godzin). Czy może to mieć wpływ na częste zapelenia? Ostatnio też miałem zabieg chirurgiczny i dwa tygodnie spędziłem w domu po czym wyszedłem w czasie silnego wiatru. I czy mogę iść na basen?

Aleksander Ropielewski

Podczas zapalenia spojówek odradzam chodzenie na basen, ponieważ woda basenowa podrażnia spojówki. Możliwe, że zapalenia spojówek wynikają z pracy przy komputerze co w połączeniu z innymi czynnikami wyzwalającymi objawia się zapaleniem spojówek. Gdyby przyczyną było jedynie częste korzystanie z komputera objawy utrzymywałyby się przewlekle.