Częstoskurcz komorowy u 18-latka

Witam. Mam 18 lat i przy pierwszym holterze w nocy jak spałem wystąpił u mnie częstoskurcz komorowy. Trwał 3 sek. Było około 190 odbić na minutę. Robiono mi badania na jakąś wadę serca i NIE MAM nic, więc częstoskurcz komorowy jest zupełnie niezrozumiały i niewytłumaczalny. Miałem badania na zespół Brugadów i również jej nie mam. Żaden lekarz nie potrafi powiedzieć dlaczego pojawił się ten częstoskurcz komorowy. Miałem kilka holterów później i wszystkie wyszło prawidłowo, a sam nigdy w życiu nie czułem, że coś się dzieje, że mam częstoskurcz komorowy. Trenuje w piłke od 6 lat i chciałem się dowiedzieć czy mogę dalej grać ? Gdybym miał kiedyś częstoskurcz komorowy to bym czuł. Prosze o odpowiedź. Bardzo lubię spędzać czas na świeżym powietrzu, piłka nożna jest dla mnie idealnym sportem, w którym jestem całkiem dobry. Martwi mnie jednak częstoskurcz komorowy i zastanawiam się czy muszę zrezygnować z aktywności ze względu na częstoskurcz komorowy.

Witam. W przypadku częstoskurczów komorowych bardzo ważne jest czy kiedykolwiek pojawiły się u Pana omdlenia czy też stany przedomdleniowe - jeśli tak forsowny wysiłek fizyczny jest zdecydowanie przeciwwskazany. Komorowe zaburzenia rytmu serca w tak młodym wieku zawsze budzą niepokój w związku z czym powinien Pan pozostać pod stałą opieką kardiologa.