Częstoskurcz nadkomorowy w wyniku Holtera

W badaniu holtera wyszedł mi 1 napadowy częstoskurcz nadkomorowy,niestety na wydruku nie ma podanego czasu.W dniu badania serce pracowało mi raczej spokojnie, natomiast wychodziłam na 2 p. po schodach i czułam szybkie bicie serca. Czy ten wysiłek mógł się zapisać jako częstoskurcz nadkomorowy?Czy to prawidłowa tachykardia wysiłkowa,czy przyspieszony rytm powysiłkowy powinien wychodzić z innych części serca.Ponadto zapisano: 875 przedwczesnych pobudzeń komorowych, 9 bigemini,2 trigemini,1 par.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku opisane liczne zaburzenia rytmu serca. W celu szczegółowej interpretacji wyniku proszę skonsultować się ze specjalistą kardiologiem. Opisany częstoskurcz jak najbardziej mógł się jednak zapisać w czasie nasilonego wysiłku.