Interpretacja wyniku Holter i Echo serca

Proszę o interpretację wyniku HOLTER i ECHO z adnotacją co oznaczają znaki, liczby itd.: Z ECHO: Balotuje przedni płatek mitralnej, śladowa niedomykalność mitralnej, mała niedomykalność trójdzielnej. HOLTER: 121957 Qrs'ów, Śr rytm HR - 88, Max rytm HR 152, min rytm HR 54. 10 pobudzeń komorowych - pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, 56 tachykardii (arytmie nadkomorowe).

Aleksander Ropielewski

HR - akcja serca QRS - zespół pobudzeń elektrycznych odpowiadających skurczowi serca. Wyniki w normie.