Co oznacza niżej wymieniony wynik holtera?

Witam mam pytanie co oznacza wynik holtera zarejestrowano 99330 Qrsow średni rytm HR wyniósł 75 Max rytm 142 Min rytm 41 ponadto wykryto 7 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych ,10 tachykardii , 21 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych rytm zatokowy 41-142min zakłócony przez pojedyncze przedwczesne pobudzenia dodatkowe komorowe 21 w ciągu dnia okresy tachykardi zatokowej co oznacza ten wynik mianowicie mam bóle w klatce oraz duszności

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej to epizody tachykardii dają u pani takie objawy, wskazana kontrola u kardiologa, być może włączenie leku zwalniającego czynność serca.
Pozdrawiam