Częstotliwość wykonywania USG jamy brzusznej

Co jaki czas należy robić usg jamy brzusznej. Ostatnio miałem robione w zeszłym roku (sierpień) i wyszło dobrze. Boli mnie w okolicach nerek od roku i nie wiem czy powtórzyć?

Badanie USG jest badaniem pomocniczym i wykonywanie go bez badania lekarskiego i wskazań nie jest standardem. Należy odwiedzić swojego lekarza rodzinnego z podawanymi objawami.