Dozwolona częstotliwość wykonywania tomografii komputerowej z kontrastem

Jak często można wykonywać tomografię komputerową z kontrastem? Ostatnio miałam TK jamy brzusznej w końcu września. Miałam również prześwietlenie płuc w lipcu. Czy ponowna tomografia na początku lutego to nie za wcześnie? Dziękuję Ewa

Witam serdecznie,

Tak często jak skieruję Panią lekarz na podstawie wskazań klinicznych. Dlatego badanie TK można wykonać tylko i wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego.

Pozdrawiam.