Czy wykonywanie kolejnej tomografii w odstępie czasu jest bardzo szkodliwe?

Witam. Miesiąc temu robiłam tomografię komputerową głowy, muszę ją powtórzyć, bo kazało się , że muszę zrobić tm ucha lewego . Czy wykonywanie tomografi w tak któtkim odstępie czasu jest bardzo szkodliwe".Dziękuję. Beata

Witam serdecznie,

Nie jest szkodliwe, choć wszystkie badania z użyciem promieniowania rentgenowskiego należy ograniczyć do minimum. Dlatego badania te można wykonać tylko i wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego. Jeśli lekarz miałby wątpliwości co do bezpieczeństwa badania w odstępie miesiąca, to z pewnością nie zleciłby badania TK u Pani. Najlepiej proszę porozmawiać z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni TK, która badanie ma u Pani wykonywać.

Pozdrawiam.