Odstęp czasowy między TK a RTG

Jaki jest bezpieczny odstęp czasowy pomiędzy badaniami Tomografii Komputerowej głowy i prześwietleniem kontrolnym RTG kręgosłupa odcinka piersiowego po złamaniu trzonu kręgu szóstego.(jest zlecony na 5 miesiąc od poprzedniego RTG). Neurolog zlecił pilnie TK głowy . Czy trzy tygodnie to bezpieczny odstęp czasowy? Takie terminy badań ma moja 77 letnia Mama.

Witam serdecznie,

Nie ma określonego odstępu czasowego pomiędzy TK a RTG. Jeśli lekarz prowadzący ma przesłanki kliniczne do wykonania badania obrazowego, wówczas zleca badanie, a pacjent musi do jego zaleceń się zastosować.
Oczywiście trzeba pamiętać, że promieniowanie rentgenowskie jest nieobojętne dla naszego zdrowia i dlatego badania radiologiczne wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie trzeba ograniczyć do minimum.

Pozdrawiam.