Jaka dieta przed tomografią komputerową wątroby z kontrastem?

MAM BADANIE TOMOGRAFI KOMPUTEROWEJ Z KONTRASTEM WĄTROBY W TEN PIĄTEK JAKĄ DIETĘ LEKKOSTRAWNĄ MAM STOSOWAĆ PRZED TYM BADANIEM CO MOGĘ JEŚĆ

Nie ma jednoznacznych zaleceń co do stosowania diety do badania TK jamy brzusznej z kontrastem. Radzę wykluczyć potrawy ciężko strawne oraz alkohol.