Czy 9-miesięcznemu dziecku podawać lek Zyrtec według zaleceń alergologa?

Proszę o opinie,zastanawiam sie czy 9 cio miesięcznemu dziecku podawać zyrtec wg.zaleceń alergologa.Przyczyna tego zalecenia to poziom eozynofili ,norma jest do 5 natomiast dziecko ma 5,5 , w testach alergicznych z krwi wszystkie alergeny w klasie 0.Rozebrane dziecko ma odruch zaciskania palców na brzuchu,brak kataru od kwietnia,wysypki,cichy oddech .Podanie zyrtecu ma na celu "wyciszenie"ale nie nie jest to lek obojętnych,ma dużo działań ubocznych, może wystarczy zmiana mleka na HA

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta kontrolna.