Czy abrazja jest konieczna po poronieniu?

W 12 t.c. Wywolano u mnie poronienie martwego plodu (wada plodu), ktorego wielkosc oceniono na 9 t.c. Po wywolaniu porodu zaczelam sie intensywnie oczyszczac (wypadaly ze mnie duze ilosci galaretowatych skrzepow) identycznie jak po moim poprzednim porodzie, jednak mimo to bez badania usg oceniajacego macice lekarze uparli sie na lyzeczkowanie. Mam obawy czy po tym zabiegu nie bedzie powiklan w postaci zrostow i problemow z zajsciem lub utrzymaniem ciazy. Czy abrazja jest konieczna po poronieniu? Jakie sa szanse na zajscie i donoszenie kolejnej ciazy?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jeśli nie byłoby wskazań do łyżeczkowanie nikt by tego bez powodu nie wykonywał, proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego