Czy antybiotykoterapia mogła spowodować przewlekły ból brzucha?

Witam! Mam problem z moim niesfornym brzuchem. Otóż boli mnie on po każdym posiłku, nawet jak tylko coś przegryzę. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z antybiotykami, bo jestem po trzech kuracjach antybiotykowych, a między nimi był malutki odstęp czasowy. Byłam u pani doktor i zapisała mi O***** aby przestał boleć. Boję się spożywać kolejne leki bo nie chce zniszczyć sobie jeszcze bardziej żołądka. Nie wiem czy ten ból jest z tym związany ale jest on bardzo nieprzyjemny. Nie mam ochoty jeść, czuję się pełna cały czas a po posiłku boli mnie brzuch, to jest ból w okolicy wątroby i żołądka. Otóż tu jest moje pytanie, czy ten ból jest od tych antybiotyków?
ponad rok temu

Dzień dobry!

Opisane przez Panią objawy sugerują chorobę wrzodową żołądka. Może być ona wynikiem przyjmowania leków, ale prawdopodobnie była już wcześniej a leki tylko nasiliły objawy. Powinna Pani zgłosić się do lekarza w celu podania odpowiednich leków przeciwwrzodowych.

Z poważaniem