Bóle brzucha po posiłkach

Mój mąż od jakiegoś czasu skarży się na bóle brzucha, szczególnie po obfitszym posiłku. Bóle są niezwykkle silne, często przechodza na plecy w okolicach nerek. Przechodzą po kilku godzinach. Co to może być? Jakie badania nbależałoby wykonać?

Lek. Magdalena Pikul

WItam!
Ból po posiłku może być związany np. ze stanem zapalnym pecherzyka żółciowego na tle kamicy, ze schorzeniami trzustki czy chorobą wrzodową żołądka. Diagnostyka w tym przypadku wykracza poza możliwości intenetowe i konieczna jest wizyta u lekarza.