Czy astygmatyzm można wyleczyć?

Witam. Mam pytanie, czy astygmatyzm da się wyleczyć, posiadam wadę : lewe oko -0,75 ; prawe oko -0,25. Wada wzroku już trwa 2 lata, posiadam okulary, okulista mi mówił żebym zakładał je do pracy przy komputerze, telewizora, lub gdy nie widzę czegoś z daleka np. z tablicy, ponieważ nie ma potrzeby chodzić w okularach przez cały dzień.

Lek. Tomasz Budlewski

można wykonać operację laserową. proponuję udać się do lekarza okulisty.

 Lek. Tomasz Budlewski

Astygmatyzm jest wynikiem tego, że powierzchnia gałki ocznej ma nierówną powierzchnię.. W niewielkim zakresie (do 0,5Dcyl) jest to fizjologia i rzadko wymaga korygowania. Czasami jednak pacjent z niewielkimi wartościami astygmatyzmu odczuwa dyskomfort widzenia. Jeśli w czasie badania okulistycznego próba korekcji tej wady jest przez pacjenta akceptowana i poprawia widzenie, to można ją zastosować w formie okularów, soczewek kontaktowych (min. 0,75Dcyl). Ostatecznie pozostaje laserowaj korekcja wzroku. Pozdrawiam Józef Kałużny