Czy badanie antytrombiny robi się na czczo?

mam pytanie czy badanie antytrombiny robi się na czczo czy po posiłku ma to jakiś wpływ na wynik bo raz wychodzi mi poniżej normy a raz jest w normie czy wynik może się zmieniać

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Badanie aktywności antytrombiny powinno być wykonywane na czczo. A propos wyników, niestety nie podała Pani konkretnych norm, co wyklucza możliwość interpretacji opisanej zmienności. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badań.