Czy badanie krwi AntyHBs jest tym samym do Antygen HBs?

Czy badanie krwi AntyHBs jest tym samym do Antygen HBs? Co oznacza wynik badania na AntygenHBs - "niereaktywny"? Czy powinnam wykonać do tego badanie AntyHBs?

Antygen HBs to nie to samo, co anty HBs. Badanie antygenu, to badanie w celu wykrycia wirusa zapalenia wątroby typu B, natomiast anty-HBs to ocena przeciwciał skierowanych przeciwko temu antygenowi. Przeciwciała powstają po szczepieniu (profilaktyka) albo w trakcie choroby wywołanej przez wirus.
Z jakiego powodu były zlecone badania?