Czy badanie USG profilaktyczne u osoby w ciąży będzie wiarygodny?
Witam, raz w roku profilaktycznie wykonuje usg piersi. Jestem zapisana na badanie w 15 tygodniu ciąży,czy bedzie bedzie wtedy wiarygodne?moge je wtedy wykonać?chciałam zapisać sie jeszcze w pierwszym trymestrze ale nie udało mi sie niestety.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
USG piersi w ciąży wykonuje się zwykle w pierwszym trymestrze, gdyż w drugim i trzecim trymestrze wyniki mogą być zafałszowane. Nie wyklucza to jednak możliwości wykonania badania, gdy występuje istotne podejrzenie występowania zmiany ogniskowej w piersi, po prostu wyniki nie są na tyle wiarygodne, co w pierwszym trymestrze. Pozdrawiam.