Czy będę jeszcze mogła chodzić?

Witam! Mam pytanie, odnośnie wystawionej diagnozy kręgosłupa: Wielokrotny uraz z: - niestabilnym złamaniem trzonu kręgu odcinka piersiowego-11 (typ B) z kompletnym porażeniem poprzecznym poniżej klatki piersiowej 10; - krwiak opłucnej prawej; - złamanie kości krzyżowej prawej; - złamanie kości kulszowej prawej. Diagnoza dodatkowa to: - oddechowa niewydolność cząstkowa; - wstrząs nerwu rdzeniowego. Leczenie: - otwarte złożenie i stabilizacja trzonu kręgu odcinka piersiowego z uchwytem wewnątrz, laminektomia trzonu kręgu odcinka piersiowego 10 i 11. Jestem po operacji, miałam wypadek samochodowy i chcę się dowiedzieć, czy do końca życia będę jeździć na wózku. Minęło 8 tygodni i w prawej nodze nie mam czucia, jestem w klinice za granicą, nie rozumiem, co mi mówią, bardzo proszę o odpowiedź...

Witam serdecznie!

Wypadek spowodował bardzo dużo komplikacji. Przypuszczalnie stłuczenie płuca prawego - gdyż w jamie opłucnej prawej znajduje się krwiak; złamania kości krzyżowej i kulszowej, jednak najpoważniejszy wydaje się uraz kręgosłupa. Na poziomie kręgu jedenastego doszło do poważnego urazu, czego efektem jest uraz rdzenia kręgowego. Uraz ten został zaopatrzony operacyjnie. Niestety w pytaniu brakuje informacji czy opis radiologiczny dotyczy czasu przed zaopatrzeniem (prawdopodobnie tak) czy po wykonanej operacji. Po operacji przez pewien okres mogą być jeszcze obrzęknięte tkanki co może powodować objawy neurologiczne, jednak 8 tygodni to spory odcinek czasu i jeżeli nadal występują objawy raczej szanse na ich wycofanie się są małe. Proszę jednak spróbować porozmawiać na ten temat z lekarzem, który po pierwsze będzie miał możliwość wykonania badania neurologicznego, a po drugie wgląd w wykonane badania.

Pozdrawiam