Jak interpretować moje dolegliwości?

Witam. Jestem po złamaniu kompresyjnym kręgu Th 12 (wypadek samochodowy). Czy wymienione niżej można zaliczyć do urazowych piersiowych zespołów korzeniowych (bólowych, ruchowych, czuciowych i mieszanych). Ubezpieczyciel nie chce tego uznać, ponieważ nie posiadam leczenia neurologicznego tylko ortopedyczne i lekarza POZ. - zaburzenia przewodzenia włókien ruchowych nerwu piszczelowego w odcinku ksobno-korzeniowym, - wzmożone napięcie mm przykręgosłupowych, - dolegliwości bólowe mieszane, udowe i kulszowe, osłabienie siły kd prawej, osłabienie czucia uda prawego w okolicy przedniobocznej, obustronne objawy rozciągowe od 70 *, - tkliwość palpacyjna okolicy wyrostków kolczystych Th 12 - L 1. - zespół bólowy kręgosłupa. Pozdrawiam.

W odniesieniu do doznanego urazu należy zauważyć, że krąg Th 12 jest najniżej położonym kręgiem piersiowym, na pograniczu z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Mechanizm urazu mógł spowodować, co bardzo często ma miejsce, poza złamaniem kręgu Th12, towarzyszące obrażenia o charakterze skręcenia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Praktycznie całość opisanych dolegliwości i objawów mieści się w zakresie pourazowego korzeniowego zespołu lędźwiowego ( a nie piersiowego ) odcinka kręgosłupa. Jedynie zespół bólowy kręgosłupa przy palpacji okolicy wyrostków kolczystych Th12-L1 oraz nieokreślone w opisie co do poziomu kręgosłupa - wzmożone napięcie mięśni przykręgosłupowych można kwalifikować jako cechy pourazowego piersiowego zespołu korzeniowego.