RTG odcinka piersiowego kręgosłupa

RTG odcinka piersiowego kręgosłupa: Kręgi piersiowe nie wykazują zmian w badaniu rtg. Kifoza zachowana. Nie wykazano skrzywienia bocznego kręgosłupa, ale trzony kręgowe pogranicza Th/L i lędźwiowe są zrotowane. Co to oznacza?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Kręgi są skręcone względem osi długiej kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i na pograniczu odcinka piersiowo-lędźwiowego ( co może sprzyjać rozwojowi zmian zwyrodnieniowych na tym odcinku w przyszłości). Pozdrawiam.