Interpretację opisu RTG kręgosłupa u 24-latki

Witam proszę o interpretację opisu RTG - mam 24 lata. RTG kręgosłupa Th - nieznaczna rotacja kręgów Th w dolnym segmencie kręgosłupa piersiowego - dyskretna skolioza dolnego segmentu kręgosłupa piersiowego - wysokość trzonów i tarcz międzykręgowych w normie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze krawędzi trzonów Th - poza tym prawidłowa struktura objętych badaniem kości. Co konkretnie mi dolega oraz w jaki sposób to powinno się ewentualnie leczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Agnieszka
24 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Wynik zdjęcia RTG wskazuje na to, że ma Pani rotoskoliozę w dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego, czyli jest to boczne skrzywienie kręgosłupa z rotacją kręgów w osi. Stopień zaawansowania choroby jest niewielki i najczęściej nie daje dolegliwości (w takim stopniu zaawansowania rotoskoliozy nie leczy się operacyjnie).W badaniu ponadto stwierdzono u Pani delikatne zmiany zwyrodnieniowe trzonów kregów piersiowych co może objawiać się dolegliwościami bólowymi tego odcinka kręgosłupa. Zalecam wizytę w Poradni Rehabilitacyjnej (być może konieczne będą zabiegi lub ćwiczenia które skoryguja Pani wadę postawy).

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty