Prośba o analizę RTG kręgosłupa 37-letniej osoby
Witam, odebrałam badanie rtg i oto wniosek: "Zniesienie lordozy lędźwiowej. Dużego stopnia prawostronne skrzywienie dolnego odcinka kreg. L z rotacją w osi długiej. Masywne zmiany wytwórcze na przednich krawędziach trzonów L5, S1 z obniżeniem przestrzeni międzykręgowej. Cechy bocznego ześlizgu kręgu L4 w stronę prawą. Moje pytanie. Co oznacza dla mnie taki wynik? Czy będę mogła w dalszym ciągu uprawiać wspinaczkę wysokogórską, trekking oraz jeździć na rowerze?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam,
wyniki wskazują na dosyć zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe które mogą powodowac dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Kwestia uprawiania sportów zależy od tego, czy odczuwa Pani dyskomfort podczas ich wykonywania.,
Nie można przeciążać kręgosłupa