Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej i skrzywienie odcinka piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa

Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.Prawostronne skrzywienie odcinka piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa z niewielką rotacją trzonów kręgów.Lumbalizacja S1.Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych L4/5/S1 od strony prawej i przestrzeni międzykręgowych odcinka górnego kręgosłupa lędźwiowego od strony lewej(wklęsłej skoliozy).Co to może znaczyć?

Dzień dobry

Pogłębienie lordozy lędźwiowej oznacza plecy wklęsłe ze zwiększeniem przodopochylenia miednicy.
Skrzywienie boczne- prawostronne kręgosłupa (tzw skolioza) w odcinku piersiowo- lędźwiowym.
Lumbalizacja S1 polega na pełnym bądź częściowym braku zrostu kości krzyżowej lecz nie jest poważnym schorzeniem.
Występuje zwężenie przestrzeni międzykręgowej odc L4-S1. Przyczyną mogą być np przebyte w przeszłości incydenty bólowe kręgosłupa.
Powyższe zmiany są najprawdopodobniej wynikiem złej postawy ciała oraz zbyt wzmożonego napięcia mięśni przykręgosłupowych.
Zalecam odwiedzić ortopedę oraz fizjoterapeutę by prawidłowo zaplanować proces leczenia polegający na zabiegach fizykalnych, ćwiczeniach oraz odpowiedniej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam