Wynik TK kręgosłupa 58-letniej osoby do analizy

Witam, Ostatnio mój tata miał robione TK odcinka lędźwiowo-krzyzowego kręgosłupa. Badanie wykazało kręgosłup lędźwiowy o spłyconej lordozie fizjologicznej w części dolnej z widocznym ostrym ustawieniem kości krzyżowej.Cechy choroby Baastrupa.Drobne guzki Schmorla w dolnej blaszcze granicznej L4 oraz na pograniczu Th-L.Na poziomach L3-L4, L4-L5,L5-S1 widoczne obwodowe uwypuklenia tarcz międzykręgowych o typie bulging.Co oznacza ten wynik i jakie jest ewentualne leczenie w tym przypadku?

Ten wynik to opis zmian w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Choroba Baastrupa to zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stykających się ze sobą wyrostków kolczystych sąsiadujących kręgów, a guzki Schmorla to wpuklające się do osłabionego trzonu kręgu elementy krążka międzykręgowego. W większości przypadków leczenie dolegliwości w przebiegu takich zmian jest zachowawcze: rehabilitacyjno-farmakologiczne.