Prośba o interpretację wyników badania rezonansem magnetycznym kręgosłupa

Proszę o interpretacię wyników badania rezonansu magnetycznego Zniesienie fizjologiczne lordozy lędźwiowego kręgosłupa. Krążki międzykręgowe L3-L4-L5_S1 zwężone i o niskim sygnale w obrazach T2-zależnych co odpowiada dehydracyjnym zmianom degeneracyjnym. Guzki Schmorla w trzonach kręgów od Th11 do L3. Zmiany degeneracyjne w stawach międzykręgowych. Na przekrojach osiowych, na poziomie L3-L4 centralna przepuklina krążka, o szerokiej podstawie i wym. a-p 7mm oraz zniekształcone wyrostki stawowe

Witam.
Fizjologicznie kręgosłup lędźwiowy układa się w tzw. lordozę, czyli wygina się do przodu. Zniesienie tej lordozy oznacza, że układa się on prosto i nie wygina się tak, jak powinien do przodu. Dehydratacja, czyli odwodnienie, obniżenie wysokości krążka pomiędzy kręgami L3-L4, L4-/L5, L5 i S1 oznaczają zmianę zwyrodnieniową, czyli uszkodzenie tych krążków, być może wynikającą z wieku czy charakteru pracy. Guzki Schmorla to także zmiany zwyrodnieniowe, podobnie jak zmiany degeneracyjne w stawach międzykręgowych. Przepuklina centralna krążka pomiędzy kręgami L3 i L4 oznacza, że wpukla się on do wnętrza kanału kręgowego, który przebiega przez kręgosłup i w którym jest rdzeń kręgowy otoczony przez worek oponowy, co może dawać objawy, np. ból czy drętwienia kończyn dolnych, ale nie musi. Mam nadzieję, że wyjaśniłem wątpliwości. Pozdrawiam i życzę zdrowia.