Jaka jest interpretacja MR i wyników skoliozy?

Mam 34 lata i od 6 lat zmagam się z bólem kręgosłupa Proszę o interpretację wyniku MR. czy Czeka mnie operacja? Spłycona fizjologiczna lordoza oraz niewielka lewostronna skolioza lędźwiowa. Poziome położenie kości krzyżowej. Nierówności blaszek granicznych trzonów th10 L 4 drobne guzki schmorla. Na poziomach od th12L1 do L4 L5 dehydratacja krążków międzykręgowych. Niewielkie osteofity na krawędziach trzonów kręgów. l1 l2 paracentralna lewostronna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem na worek oponowy. L2 l3 nieduże dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego z umiarkowanym uciskiem na worek oponowy L3 L4 szerokopodstawna Centralna przepuklina krążka międzykręgowego z istotnym uciskiem na worek oponowy. Dyskogenne i kostne przewężenie otworów międzykręgowych L4 L5 dokanałowe uwypuklenie oraz Centralna przepuklina krążka międzykręgowego z istotnym uciskiem na worek oponowy. Stenoza kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym do 10 mm. Kostna i dyskogenna stenoza otworów międzykręgowych z uciskiem na korzenie nerwowe. Wysokości trzonów kręgów zachowane. Stożek końcowy rodzenia kręgowego oraz cauda eguina bez zmian ogniskowych. Matti

Opisane w MRI kręgosłupa zmiany zwyr, ; dyskopatia wielopoziomowa i stenoza / zwężenie / kanału kregowego
Do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji i oceny neurologicznej .
Jeśli zdrowy tryb życia i ćwiczenia posturalne nie pomagają, to dalsze konsultacje..
NEUROLOG NEUROCHIRURG.
Pozdrawiam i zapraszam