Przepuklina krążka międzykręgowego oraz pogrubiałe skostniałe więzadła żółte powodujące ucisk

Cd pytania? jestem tu nowy. opis nie mieści się. Dokanałowa centralna, częściowo zwapniała, przepuklina krążka międzykręgowego oraz pogrubiałe skostniałe więzadła żółte powodują ucisk na worek oponowy i oba korzenie nerwowe L5. Umiarkowana stenoza kanału kręgowego. L5/S1: Uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego, z niewielką impresją na worek oponowy. Osteo- i dyskogenna stenoza otworów międzykręgowych, z uciskiem na korzenie L5. Wysokości trzonów kręgów zachowane.

Witam serdecznie,

Wynik badania TK świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Ostateczną diagnozę stawia lekarz prowadzący lub specjalista neurochirurg, na podstawie obrazu klinicznego, badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych w tym TK.
Sugeruję udać się wraz z wynikiem do lekarza zlecającego badanie lub neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.