Dokanałowa centralna protruzja krążka międzykręgowego z impresją na worek oponowy

Dalszy ciąg pytania: oraz w przednio-dolnej części trzonów L1 i L2. L1/L2: Dokanałowa centralna protruzja krążka międzykręgowego, z impresją na worek oponowy. Krążek uwypuklony jest do lewego otworu międzykręgowego, ze zwężeniem jego światła. L2/L3: Uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego, z impresją na worek oponowy. Zwężenie prawego otworu mie międzykręgowego, głownie osteogenne. L3/L4: Nieznaczne dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego, z impresją na worek oponowy. L4/L5:

Witam serdecznie,

Wynik badania TK świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Ostateczną diagnozę stawia lekarz prowadzący lub specjalista neurochirurg, na podstawie obrazu klinicznego, badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych w tym TK.
Sugeruję udać się wraz z wynikiem do lekarza zlecającego badanie lub neurochirurga w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.