Co oznaczają te krążki międzykręgowe nieobniżone, nieznacznie okrężnie uwypuklone, z zaznaczoną impresją worka oponowego i niewielkim zwężeniem otworów międzykręgowych?
Wyniki TK kręgosłupa lędźwiowego: Hypoplastyczne żebra XII. L3/L4, L4/L5 - krążki międzykręgowe nieobniżone, nieznacznie okrężnie uwypuklone, z zaznaczoną impresją worka oponowego i niewielkim zwężeniem otworów międzykręgowych głównie na poziomie L4/L5 L5/S1 - krążek międzykręgowy nieobniżony, okrężnie uwypuklony, z niew. impresją worka oponowego i zwężeniem obu otworów międzykręgowych. Pojedyncze drobne guzki Schmorla płytek granicznych Th11-L2. + Dolegliwości bólowe. Proszę o interpretację.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka
Witam . Przytoczony opis TK wskazuje na niedużego stopnia zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, ktore mogą być przyczyna dolegliwości bólowych , ale nie stanowią w chwili obecnej znacznego zagrożenia. Pozdrawiam