Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają te krążki międzykręgowe nieobniżone, nieznacznie okrężnie uwypuklone, z zaznaczoną impresją worka oponowego i niewielkim zwężeniem otworów międzykręgowych?

Wyniki TK kręgosłupa lędźwiowego: Hypoplastyczne żebra XII. L3/L4, L4/L5 - krążki międzykręgowe nieobniżone, nieznacznie okrężnie uwypuklone, z zaznaczoną impresją worka oponowego i niewielkim zwężeniem otworów międzykręgowych głównie na poziomie L4/L5 L5/S1 - krążek międzykręgowy nieobniżony, okrężnie uwypuklony, z niew. impresją worka oponowego i zwężeniem obu otworów międzykręgowych. Pojedyncze drobne guzki Schmorla płytek granicznych Th11-L2. + Dolegliwości bólowe. Proszę o interpretację.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka Neurolog

Witam . Przytoczony opis TK wskazuje na niedużego stopnia zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, ktore mogą być przyczyna dolegliwości bólowych , ale nie stanowią w chwili obecnej znacznego zagrożenia. Pozdrawiam

Patronaty
Ważne tematy