Centralna protruzja tarczy międzykręgowej z uciskiem na struktury worka oponowego
Proszę o pomoc po MRI Th12-S5 Tarcze na poziomach Th12/L1 i L5/S1 odwodnione o umiarkowanie obniżonej wysokości Th12/L1 centralna protruzja tarczy międzykręgowej z uciskiem na struktury worka oponowego L1/L2/L3/L4/L5 szerokopodstawna protruzja tarczy międzykręgowej wraz z osteofitami, umiarkowane ogranicznie obustronne otworów międzykręgowych, I worka, op. L5/S1 - masywna przepuklina centralno prawoboczna powoduje asymetr. ucisk na struktury worka op., ucisk na prawy nerw rdzeniowy,

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię,
Konieczna konsultacja z neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.