Centralno-lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy
Kobieta24lat.Witam serdecznie. W wyniku badania rezonansu magnetycznego MR wykazano: Na poziomie L5\S1 widoczna jest centralno-lewostronna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy. Symetryczne uwypuklenie krążka międzykręgowego L4\L5 o typie bulging. Czy można to wyleczyć w 100%? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Badanie MRI uwidoczniło chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.
Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog lub ortopeda.