Centralno-obustronna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy

Co oznacza wynik badania rezonansu mag. Sygnał z krążków międzykręgowych na poziomach L3/L4 i L4/L5 jest obniżony, a krążki są spłaszczone co jest wyrazem zmian zwyrodnieniowych. Na poziomie L4/L5 widoczna jest centralno-obustronna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy. Systematyczne uwypuklenie krążków międzykręgowych L3/L4 i L5/S1 o typie "bulging". W trzonkach kręgowych widoczne są zmiany zwyrodnieniowe pod postacią osteofitów i ognisk zwyrodnienia tłuszczowego.

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczy o zmianach zwyrodnieniowych oraz o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.