Przodozmyk II stopnia w wyniku MR kręgosłupa

Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th9-S4 wykazuje na poziomie L5/S1 przodozmyk II stopnia. Krążek międzykręgowy na tym poziomie wykazuje degeneracyjne obniżenie wysokości. Na poziomach L3-5 stwierdza się dokanałowe uwypuklenia krążków międzykręgowych, przylegające do worka oponowego. Zwyrodnieniowy przerost wyrostków stawowych kręgów L5 i S1. W rzedniu Kręgowym na poziomie Th12/L1 poszerzenie kanału centralnego do szerokości 5 mm.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Badanie wskazuje na występowanie nieprawidłowości w obrębie piersiowego oraz lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.