Prośba o pomoc w interpretacji MR kręgosłupa lędźwiowego

Proszę o pomoc w interpretacji MR kręgosłupa lędźwiowego:spłycenie lordozy oraz na poziomie L5/S1,L4/L5, Th12/L1 cechy odwodnienia krążków międzykręgowych,ich przednie uwypuklenie,w części przedniej trzonu kręgu Th12 przy dolnej blaszce granicznej wypuklina dotrzonowa.Na wysokości L4/L5 tyłozmyk zwyrodnieniowy,drobna przepuklina podwięzadłowa centralna 4mm,kanał kręgowy o szerokości do 15mm.L5/S1 i Th12/L5 drobne wypukliny tylne centralne do ok. 3mm.Górna blaszka L5 nadżerka o śr. 1cm. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

-spłycenie lordozy
- odwodnienie krąża to właśnie nic innego jak utrata wody w jądrze miażdżystym, która w konsekwencji jest przyczyną powstania dyskopatii. Dochodzi do upośledzenia funkcji amortyzacyjnej za którą odpowiada krążek międzykręgowy i do powstawania pęknięć w obrębie pierścienia włóknistego
-wypukliny (takie stadium przed przepukliną)
-zmiany zwyrodnieniowe

Proszę udać się do lekarza z tym wynikiem, jeśli odczuwa Pani dolegliwości bólowe prawdopodobnie odpowiednia będzie rehabilitacja.