O czym świadczy wynik MR kręgosłupa u 46-latki?
Proszę o interpretację : Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th12-S5 wykazuje na poziomie L1/2 dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego, przylegające do worka oponowego.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Badanie wykazało przepuklinę krążka międzykręgowego, wskazana jest kontrola u neurologa/ ortopedy oraz w Poradni Rehabilitacyjnej, zabiegi i ćwiczenia aby wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe.
Pozdrawiam