Czy będzie konieczna operacja zatok przy takim wyniku rezonansu magnetycznego głowy?

Czy będzie konieczna operacja zatok przy takim wyniku rezonansu magnetycznego głowy? Zmiany sluzówkowe w obrębie wyrostka sutkowatego prawej k. skroniowej. Zmiany sluzówkowe w tylnej części sitowia., zatoka klinowa niemal w całości wypełniona przez polipowate zmiany sluzówkowe z towarzyszącym wysiękiem. Powiększony migdałek gardłowy o wym. 30x14 mm, odległość od podniebienia miękkiego wynosi 8 mm.

Rezonans często przekłamuje obrazy zatok i uszu.. Wskazana w przyszłości TK zatok. Nie wiem co Ci dolega. Sam oceniam obrazy RM i TK . Radiolodzy często widzą to inaczej. Przyślij płytę lub plik z obrazami TK zatok jak zrobisz i napisz o co chodzi.