Masywne zmiany śluzówkowo-zapalne wypełniające komórki sitowia w RTG zatok

Witam serdecznie bardzo bym prosił o zinterpretowanie wyniku badań zatok obocznych nosa czy nadaje się to do zabiegu ?? "masywne zmiany śluzówkowo-zapalne wypełniają komórki sitowia i polipowato wpuklają sie do jamy nosowych,zatok klinowych (lewa bezpowietrzna) i czołowych.Prawa zatoka szczękowa niemal całkowicie wypełniona zmianami tkankowo-płynowymi,w lewej zatoce okrężne zmiany przyścienne gr do 8mm.Kompleksy ujsciowo-przewodowo niedrożne.

Jeśli jest to obraz bez leczenia , to najpierw trzeba leczyć zachowawczo. Jeśli nie przyniesie efektu dopiero zabiegowo.

powodzenia