Czy bezpieczne jest wykonanie gastroskopii pod narkozą u 9-letniego dziecka?

Czy bezpieczne jest wykonanie gastroskopii pod narkozą u 9-letniego dziecka w 3 m-ce po mononukleozie? Czy uprzednio zbadać należy serce, wątrobę, nerki, aby wykluczyć np. zapalenie wsierdzia? Nudności dziecku już przeszły, ale bladość i sińce pod oczami pozostały. Pojawiały się afty i zaczerwienienia na dziąsłach. U dziecka podejrzewa się alergiczny nieżyt nosa, dostaje nasometin. Gronkowiec w nosie, paciorkowiec pyogenes w gardle, zapalenie zatok - leczone ospenem, candida albicans w kale.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Jeżeli istnieją wskazania do wykonania gastroskopii, to badanie może zostać wykonane. Nie ma potrzeby wykluczać zapalenia wsierdzia u dziecka, zwłaszcza jeżeli nie stwierdzono u niego wrodzonej wady serca i nie przebyło operacji na otwartym sercu w przeszłości. Gastroskopia jest kolejnym badaniem diagnostycznym i podstawowe badania krwi oceniające funkcję organizmu powinny zostać wykonane wcześniej.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy