Jakie badania powinno się wykonać dziecku przed narkozą?

Witam! Mieszkam w UK i mam pytanie. Moja córka będzie miała usuwane zęby pod narkozą, ale się martwię tym, że tutaj nie zrobili jej żadnych badań przed tą narkozą, jedynie wywiad z rodzicami jakie dziecko przechodziło w ostatnim okresie choroby. No i pobrali jej z noska patyczkiem śluz, czy coś takiego. Czy nie zagraża nic dziecku jeśli nie miało żadnych badań robionych, a będą ją usypiać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Nie można ściśle ustalić jakie badania wykonuje się w ramach przygotowania do znieczulenia. Często zależy to bowiem od rodzaju zabiegu, jego rozległości, rodzaju znieczulenia oraz stanu klinicznego pacjenta. Dlatego też decydujące znaczenie ma wywiad oraz badanie dziecka.
Wśród najczęściej wykonywanych badań znajdują się:
- rtg klatki piersiowej,
- określenie grupy krwi (jeśli pacjent nie ma potwierdzonego dokumentu mówiącego o jego grupie krwi),
- morfologia,
- kreatynina,
- mocznik,
- układ krzepnięcia,
- poziom glukozy,
- badanie ogólne moczu,
- EKG u osób powyżej 50 roku życia.