Proszę zgłosić się do najbliższej siedziby NFZ z posiadaną dokumentacją medyczną,tam uzyska Pan akceptację i oni wskażą gdzie leczenie będzie przeprowadzone.
Jest to możliwe, ale należy znaleźć gabinet, który dysponuje takim rodzajem znieczulenia, a więc posiada zaplecze anestezjologiczne. Najczęściej taki rodzaj znieczulenia stosowany jest w przypadku pacjentów z chorobami neurologicznymi np. padaczką, chorobą Parkinsona, lub z określonym stopniem niepełnosprawności. Zdarza się również, że jest ono stosowane w przypadku dzieci, pacjentów z dentofobią lub takich wymagających złożonego leczenia stomatologicznego. Tego typu rodzaj znieczulenia musi być jednak poprzedzony kwalifikacją przez anestezjologa. Anestezjolog przeprowadzi wywiad medyczny z pacjentem lub jego opiekunem i dobierze najlepsze w tym wypadku rozwiązanie. Może pytać o aktualne choroby, stosowane przez pacjenta leki, wcześniejsze znieczulenia, reakcje na leki itp. Czasem anestezjolog może zlecić wykonanie dodatkowych badań.
Myślę, że z racji stanu zdrowia brata, narkoza jest prawdopodobna. Może się Pan udać z posiadaną dokumentacją medyczną do najbliższego oddziału NFZ, gdzie skierują Pana do odpowiednio przygotowanego gabinetu. Dobre rezultaty przynosi również znieczulenie w formie sedacji. Sedacja wziewna z podtlenkiem azotu (znieczulenie tzw. gazem rozweselającym) wprowadza pacjenta w stan ograniczonej świadomości i fizycznego odprężenia, lecz z zachowaniem podstawowych odruchów i kontaktu z pacjentem. Gaz rozweselający redukuje poziom stresu i strachu, a co za tym idzie pozwala komfortowo przeprowadzić zabiegi stomatologiczne.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jakie mogą wystąpić powikłania po narkozie w gabinecie stomatologicznym? – odpowiada Lek. dent. Maciej Składowski
- Czy córka może usunąć zęby pod narkozą? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Paniczny lęk przed wizytą u stomatologa – odpowiada Lek. dent. Aleksandra Bąk
- Usuwanie zębów mądrości pod narkozą – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Lęk przed znieczuleniem i wizytą u dentysty – odpowiada Lek. dent. Krystyna Pikała
- Czy podczas zabiegów chirurgicznych z zakresu stomatologii jest możliwość skorzystania z podtlenku azotu z jednoczesnym zastosowaniem znieczulenia miejscowego? – odpowiada Lek. dent. Piotr Puchała
- Jakie warunki muszą być spełnione, by podjąć się leczenia zębów pod narkozą? – odpowiada Lek. dent. Tomasz Łukasik
- Sedacja podtlenkiem azotu – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Czy zęby można wyleczyć pod narkozą? – odpowiada Lek. dent. Konrad Rutkowski
- Czy istnieją placówki stomatologiczne nastawione na leczenie osób z dentofobią? – odpowiada Lek. dent. Łukasz Wojszwiłło
artykuły
Znieczulenie - zapomnij o bólu i stresie
Jeśli znieczulenie miejscowe nie zapewnia właściwe
Podtlenek azotu - charakterystyka, zastosowanie w chirurgii, stomatologia, dodatek do żywności, skutki uboczne
Podtlenek azotu - być może ta nazwa brzmi dziwnie
Usuwanie zębów w znieczuleniu miejscowym i pod narkozą - wskazania, przebieg, cena
Usuwanie, czyli ekstrakcja zębów, to bardzo częsty